Menu
košík
0
cz
CZK
kategorie

Morganit

05. 07. 2022, 09:47

Jak poznat marganit a proč se mů říká růžový smaragd? Chtěli jste se někdy zařadit mezi majiteli smaragdových šperků? Náramky z minerálů mohou přání splnit! Vždyť řada z nich je složená z morganitu – kamene, kterému se také jinak říká růžový smaragd. Důvodem označení není jejich zjevná podoba, ale spíše stránka jejich složení. Po chemické stránce jsou svým chemickým složením odrůdou berylu, což z růžového smaragdu, pravým jménem nazvaného morganit, dělá vzácný polodrahokam.

Nalezišť je pouze několik

Morganit se řadí mezi poměrně vzácné minerální kameny, protože se jeho nalezišť nachází jen hrstka. Narazit byste na něj mohli například v Thajsku, dále také v Brazílii, na Madagaskaru nebo také jinde v Africe. Ojedinělý je i v Kalifornii.

Co je velmi zajímavé, tak že je pojmenovaný po svém nálezci. Ten si před lety všiml krásně růžového kamene, který je však k dohledání i plně neprůhledné verzi. Některé mají stříbrné dozvuky, jiné jsou zbarvené až do broskvového odstínu.

I když mluvíme o morganitu jako o růžovém smaragdu, nezřídka se naráží i na jinak zbarvené kameny tohoto typu. Konkrétně lze narazit i na fialový nebo modrý morganit, tmavě růžové jsou většinou inkluzemi manganu.

Zhmotnění lásky

Stejně jako jiné minerální kameny, i morganit má své jisté schopnosti nebo vlastnosti. Mezi typické patří především ztělesnění lásky, a to nejen k sobě, ale i k ostatním lidem. Jinými slovy, pokud jste někdy chtěli lásku zhmotnit, morganit je přesně tím.

Umí prakticky všechno, co se s láskou pojí. Zatímco ženám pomáhá uvědomit si, že nejsou závislými na mužích a že i ony jsou silné, někdy až vůdcovské osobnosti, jiným napomáhá najít cestu k tolik vytouženému pocitu harmonie a lásky.

Vším zmíněným by však výčet schopností tohoto kamene ani zdaleka nekončil. Mezi jeho vlastnosti patří také um podpořit tvořivost člověka, přinést do vztahu tolik potřebný pocit sounáležitosti, lásky i vzájemného pochopení, dokonce se podílí na kladné sexuální stránce dvou partnerů.

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).