Menu
košík
0
cz
CZK
kategorie

Jantar

08. 06. 2022, 13:33

Čím je jandar tak zajímavý? Jaké má vlastnosti, barvy a k čemu se jantar využívá? Účinkům minerálních kamenů se věří už od nepaměti. Ostatně lidé na ně naráželi po staletí, a to je ani nemuseli těžit. Takový jantar, ze kterého jsou dnes vyráběny velmi působivé náramky z minerálů, se dnes nachází především na území Ruska, také v Polsku, Velké Británii nebo také v Itálii. Mluvíme o zkamenělé pryskyřici stromů s kousky hmyzu a rostlin, která však ve své podobě vypadá opravdu krásně. Vlastnosti jantaru jsou poté jen třešničkou na dortu.

Barva jantaru: tmavě hnědá přes světlou až žlutou

Pro zdraví i obchodní úspěchy

Jantar je brán jako minerální kámen známý svými zdravotními účinky. Především mluvíme o ochránci našeho zdraví na všech úrovních, tedy v to alespoň věříme od nepaměti. Jeho úkolem je především léčit krk, štítnou žlázu, žaludek, také játra, žlučník, samozřejmě i ledviny nebo močový měchýř, navíc také slezinu, revmatismu a další.

Od pradávna se také věří, že ve chvíli, kdy ho držíte v ruce, snížíte horečku a také tím posílíte své oči. Obecně má chránit děti, uzemňovat naše čakry, dokonce i pomáhat při impotenci.

Je velmi zajímavé, že právě tento minerální kámen se dlouhé roky používá při řadě rituálů. Dnes je těchto rituální už méně, ale dříve byl nezbytností nejen v tehdejších kulturách.

Kromě zdravotních vlastností, respektive schopností ovlivňujících zdraví mají minerální kameny také schopnost přitahovat obchodí úspěchy. Stejně jako se od pradávna věří ve zmiňované zdravotní benefity, věří se také v to, že právě jantar pomáhá lidem s trpělivostí, také schopností se rozhodovat, dále že zvyšuje důvěru, pohlcuje veškerou negativitu okolo i nastoluje rovnováhu.

Abychom však zmínili veškeré vlastnosti jantaru, nesmíme opomenout i pomoc při naplňování našich tužeb, podpoře paměti i klidu, který do našich žil vlévá.

Kde je jantar k naleznutí?

Stejně jako jiné minerální kameny, i jantar má svá naleziště. Mezi ně patří například sousední Polsko, Rusko, také Velká Británie. Jistá naleziště byste našli také ve slunné Itálii.

 

Další zajímavosti:

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).