Menu
košík
0
cz
CZK
kategorie

Růženín, křemen s růžovou barvou

23. 10. 2021, 18:19

Náramky z minerálů mohou být složeny z různých kamenů. Zatímco u mužů jsou atraktivní spíše temnější alternativy, ženy si nachází cestu ke krásnému, svěže zbarvenému růženínu, který kombinují například s křišťálem. Sama růžová barva upozorňuje na hlavní vlastnosti zmiňovaného kamene. Už od pradávna se říká, že se jedná o kámen nesobecké lásky, který v lidech probouzí cit přátelství i mírnosti. Má dopomoct milencům k projevení jejich vzájemné lásky či člověku pomoct otevřít své srdce krásným věcem.

Jako strážný a milující anděl

I když svou barvou anděla zrovna nepřipomíná, někdo věří, že je symbolem strážného a milujícího anděla, který v nás má nejen probudit ony city, které se možná snažíme zatlačit do ústranní, ale také že nás má ochránit před vším hrubým a špatným. I proto bývá společníkem při meditaci, která kromě srdce otvírá také naši mysl.

Dříve lidé věřili v léčivé účinky růženínu. Tvrdilo se, že navozuje klidný spánek nebo napomáhá při léčbě psychosomatických obtíží. I když lékaři nad domněnkami jenom kroutí hlavou, nemocný člověk se upíná k lecčemu, tak proč ne ve víru v sílu minerálního kamene?

Minerál seslaný z nebes

Ať už se stane růženín tím, v co budete věřit, nebo bude náramek z něj vyrobený jenom obyčejným módním doplňkem, je dobré vědět, že nám byl doslova seslán z nebes. Tedy to lze vyvodit z dostupných informací a výzkumech. Podle všeho se jedná o šokový materiál, který vzniká při dopadu meteoritu. Jeho zbarvení je způsobené tím, co ho všechno tvoří. Konečný průsvitný a průhledný kámen je spíše vzácností (obvykle jsou k vidění spíše zakalené a popraskané kusy křemene).

Vůbec nejkvalitnější minerální kameny tohoto druhu pochází z dalekého Ruska, také z Brazílie a z dalekého Madagaskaru. Je ale pravdou, že některé naleziště se nachází i u nás. Krásní skvosty najdete třeba na Vysočině.

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).